Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Z każdym rokiem ekologia zyskuje coraz większe znaczenie. Kiedy coś kupujemy, zależy nam, aby było to stworzone z ekologicznych komponentów, które nie szkodzą środowisku. Właśnie takie rozwiązania zastosowano w materacach SleepMed Natura. Sprawdź, czym się wyróżniają i u kogo sprawdzą się najlepiej!

Materace SleepMed Natura – ekologia i natura

Materace z serii SleepMed Natura to idealny wybór dla tych, którym nie zależy wyłącznie na komfortowym wypoczynku, ale i ekologicznych rozwiązaniach. W modelu bowiem wykorzystano materiały, które są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Dzięki temu materac nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Co więcej, sztuczne związki chemiczne zastąpiono w nim organicznymi komponentami. Zastosowanie naturalnych elementów powoduje, że model zyskuje działanie hipoalergiczne. Oznacza to, że nie przyciąga alergenów i zapewnia wysoki poziom higieny snu. Wysokoelastyczna pianka HR Bio została nasączona olejkiem sojowym. Posiada otwartokomórkową strukturę, co pozwala na optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu znakomitej elastyczności. Możemy zatem cieszyć się zarówno długotrwałym uczuciem czystości, jak i wspaniałymi właściwościami materaca. Kolejna pianka wysokoelastyczna, czyli NATURALIS® zawiera olejek rycynowy. Skutecznie redukuje nacisk, a do tego zapobiega zapadaniu się ciała.

Pianka Visco Bio odgrywa istotną rolę zarówno w modelu SleepMed Natura Plus, jak i jego hybrydowym odpowiedniku SleepMed Natura Hybrid Plus. Wykorzystuje bowiem innowacyjną technologię termoelastyczną, która powoduje, że model dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem ciepła, jakie emitujemy. Dzięki temu tworzy indywidualnie dostosowane podłoże, które jest dopasowane do nas w stu procentach. Pianka zapewnia prawidłowe podparcie dla kręgosłupa i umożliwia odciążenie kończyn. Oprócz tego skutecznie redukuje napięcie zgromadzone w mięśniach. Pozwala to na pełne rozluźnienie się i prawidłową regenerację organizmu. W modelu SleepMed Natura Hybrid Plus zastosowano również warstwę sprężyn typu Multi. Charakteryzują się one drobną budową i mniejszą średnicą, co pozwala na zastosowanie ich większej ilości w modelu. Umożliwia to osiągnięcie dwa razy więcej punktów podparcia niż w przypadku standardowych sprężyn. Każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie, dzięki czemu korzystanie z materaca jest komfortowe i ciche. Warto zauważyć, że materace SleepMed Natura zawierają również pokrowiec wykonany z lnianej dzianiny, która wykazuje właściwości relaksacyjne i rozluźniające mięśnie. Pomaga też w skutecznym pochłanianiu wilgoci i obniżeniu temperatury ciała.

Pianka Celsius-Waterlily® – jakościowe komponenty

Jeśli zależy nam na ekologicznych opcjach, powinniśmy zainteresować się pianką Celsius-Waterlily®, która jest jedną z dwóch pianek Visco wykorzystywanych w materacach SleepMed. Została stworzona z myślą o najwyższym komforcie i ochronie środowiska. Zastosowano w niej materiały, które są stuprocentowo ekologiczne. Powstały zgodnie ze standardami obowiązującymi w Europie i na świecie, dlatego możemy mieć pewność, że podłoże, z którego korzystamy, powstało bez szkody dla środowiska naturalnego. Co więcej, komponenty te podlegają całkowitemu recyklingowi i po krótkim procesie obróbki nadają się do ponownego wykorzystania. Pianka wyróżnia się wyjątkową budową strukturalną i wysokim stopniem gęstości. Ze względu na to nigdy nie traci na twardości, a do tego zachowuje pierwotne parametry do ostatniego dnia użytkowania. Nie musimy obawiać się, że zużyje lub rozciągnie. Wybór materaca z takim wypełnieniem to inwestycja na lata. Potwierdzenie właściwości Celsius-Waterlily® stanowi certyfikat Nordic Swan Ecolabel, czyli odznaczenie ekologiczne UE, które jest uznawane na całym świecie. Sama pianka zapewnia też znakomite dopasowanie podłoża do naszych naturalnych krzywizn. Wspomaga swobodny przepływ krwi, co wpływa na zwiększenie natlenienia tkanek. Pomaga w zredukowaniu napięcia nagromadzonego w mięśniach, a do tego oddziałuje korzystnie na układ nerwowy, co przyczynia się do zminimalizowania dyskomfortu i bólu. Wykazuje ponadto właściwości ortopedyczne – oznacza to, że zapobiega pogłębianiu się i powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa.

 

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Materace zawierające ekologiczne komponenty to rozwiązanie, które zdecydowanie należy rozważyć. W ten sposób możemy zadbać nie tylko o poziom komfortu, ale też nasze środowisko. Produkty te sprawdzą się szczególnie u alergików, ponieważ gwarantują czyste i higieniczne otoczenie snu. Wpływa na to wykorzystanie naturalnych komponentów, takich jak olejek sojowy czy rycynowy. Istotne znaczenie posiada również innowacyjna technologia Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Na skutek tego działania dochodzi do powstania otwartych komór, przez które możemy pozbyć się nadmiaru ciepła i wilgoci ze wnętrza modelu. Wystarczą do tego naturalne ruchy na powierzchni materaca. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wkładzie. Sprzyja też uzyskaniu lepszej oddychalności materaca. Dzięki temu nie musimy obawiać się nadmiernego przegrzenia się lub spocenia. Zmniejsza się również ryzyko rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Skuteczne odprowadzanie wilgoci zapobiega również wytworzenia się pleśni czy grzybów. Możemy cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości, które oddziałuje korzystnie na poziom naszego komfortu. W czystej, higienicznej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować i zasnąć.

Materace z serii SleepMed Natura będą odpowiednie również dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem. Na ich powierzchni zastosowano poprzeczny system podziału, który dzieli materac na 7 stref komfortu. Oznacza to, że każda z kluczowych partii ciała ma zagwarantowane optymalne podparcie. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich posiada trochę inny stopień twardości, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie. Materac gwarantuje prawidłowe podparcie kręgosłupa na całej jego powierzchni i niweluje nieprzyjemne dolegliwości.

Jeśli zainwestujemy w materac z serii SleepMed Natura, zyskamy nie tylko komfortowe, zdrowe podłoże snu, ale i pewność, że przy produkcji modeli nie ucierpiało środowisko. Posłużono się w nich organicznymi komponentami, które są biodegradowalne i nadają się do recyklingu.

wyrób
Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji
Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed
Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed
Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?
Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?
Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?