Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Jeśli chcemy podwyższyć nasz poziom komfortu, możemy skorzystać z różnych przydatnych dodatków, takich jak mata kokosowa. Przyda się ona przede wszystkim tym, którzy pragną zwiększyć stopień twardości materaca, ale nie tylko. Dowiedz się, jakie właściwości ma mata kokosowa w materacach SleepMed!

Mata kokosowa – właściwości

Chcemy, aby nasze podłoże snu było do nas lepiej dopasowane? Możemy wykorzystać do tego taki element jak mata kokosowa. Została stworzona przy użyciu surowców naturalnych, takich jak włókno kokosowe i mleczko kauczukowe. Dzięki temu pozwala cieszyć się zdrowym i higienicznym snem. Włókno kokosowe jest niezwykle sprężyste i przewiewne, co wpływa na podwyższenie odchylności materaca. Głównym zadaniem maty kokosowej jest jednak podwyższenie stopnia twardości podłoża. Sprawia, że powierzchnia staje się trwalsza i mocniejsza. Z tego względu docenią ją osoby o większej wadze lub takie, które zmagają się z problemami z kręgosłupem. W ich przypadku solidne podparcie całego ciała jest niezbędne. Aby za jej pomocą znacząco zmienić twardość materaca, należy włożyć ją między kremową piankę VitaRest® a leżącą pod nią piankę wysokoelastyczną. Dla nieznacznego zwiększenia twardości wystarczy umieścić ją na spodzie modelu. Dzięki temu działaniu możemy dopasować podłoże snu do naszych indywidualnych preferencji.

Mata kokosowa oddziałuje również na wytrzymałość materaca. Zapobiega powstawaniu się odkształceń czy wgnieceń i sprawia, że model staje się bardziej odporny na eksploatację. Wpływa to na przedłużenie żywotności produktu, dzięki czemu możemy korzystać z niego znacznie dłużej. Mata sprawdzi się również w eliminowaniu szkodliwego wpływu pól elektromagnetycznych. Odpowiada też za poprawienie cyrkulacji powietrza w materacu. Skutecznie odprowadza wilgoć, co ogranicza ryzyko pojawienia się bakterii, pleśni czy grzybów. Ta właściwość będzie szczególnie ważna dla tych, którzy zmagają się z alergiami i mają bardzo wrażliwą skórę. Mata nie wywołuje podrażnień. Przyczynia się do zachowania wysokiego poziomu higieny snu, co korzystnie wpływa na jakość naszego wypoczynku.

Jak jeszcze zmienić twardość materaca?

Mata kokosowa to świetny sposób, aby zwiększyć poziom twardości materaca. W modelach SleepMed pozwala nam na to również opcja regulacji twardości. Wynika ona z zastosowania ruchomej warstwy pianki termoelastycznej VitaRest® w materacach z serii Standard oraz Hybrid. Wystarczy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach. W modelach z kolekcji Plus i Hybrid Plus wykorzystano za to odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Jest bardzo łatwy do przepięcia. Może posłużyć również jako osobny materac nawierzchniowy. W ten sposób możemy uzyskać 4 lub nawet 6 różnych twardości w jednym modelu. Dodatkowy wybór zapewnia też pianka wysokoelastyczna VPPHR. W modelach wykorzystywane są jej dwie warstwy – VPPHR Soft i VPPHR Hybrid, które różnią się stopniem twardości.

Jak jeszcze zadbać o żywotność materaca?

O żywotność materaca również możemy zadbać na różne sposoby. Mata kokosowa sprawdzi się świetnie, ale oprócz niej możemy zainwestować w ochraniacz na materac. To przydatna rzecz zwłaszcza dla tych, którym zależy na higienicznym, zdrowym śnie. Został on wykonany z wysokiej jakości bawełny oraz warstwy oddychającej membrany PU. Dzięki temu gwarantuje wspaniałą cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Nie musimy obawiać się pojawienia się pleśni czy grzybów. Mamy też zapewnioną wysoką ochronę przed bakteriami, roztoczami czy innymi drobnoustrojami. Ochraniacz oferuje też znakomitą oddychalność, dzięki której będziemy mogli cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości podczas korzystania z materaca. Wyróżnia się wodoodpornością, co oznacza, że chroni przed zabrudzeniami i przenikaniem cieczy wewnątrz wkładu modelu. Będzie odpowiedni dla tych, którzy mają wrażliwą skórę i zmagają się z alergiami.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Chociaż zakup maty kokosowej może pomóc nam lepiej dopasować podłoże snu, i tak powinniśmy postarać się dobrać taki materac, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i preferencjom. Od tego bowiem zależy jakość naszego wypoczynku. Dobrym wyborem będzie model SleepMed Comfort Plus. Ze względu na wykorzystanie pianki termoelastycznej VitaRest® podłoże indywidualnie dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, którą wytwarzamy. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Pozwala to na pełne rozluźnienie się. Z mięśni znika napięcie, które gromadzi się w nich w ciągu dnia. Sprzyja to pełnej regeneracji organizmu i pozwala cieszyć się spokojnym, głębokim snem. Pianka odpowiada też za przyjemne uczucie otulenia i wspaniałą miękkość, które dodatkowo pomagają w odprężeniu. We wkładzie materaca nie brakuje również pianki wysokoelastycznej VPPHR, która wpływa na trwałość podłoża. Zastosowano w niej innowacyjną technologię Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza we wkładzie modelu.

Ciekawym rozwiązaniem będzie model SleepMed Hybrid Supreme, który jest materacem hybrydowym. Oznacza to, że zawiera zarówno warstwę sprężyn, jak i pianek. Ze względu na to jego działanie jest bardzo wszechstronne i uniwersalne. 7-strefowe sprężyny typu Multi zapewniają anatomiczne wsparcie i solidne podparcie całego ciała. Odpowiadają za wysoką elastyczność punktową, która decyduje o poziomie sprężystości modelu. Niweluje ponadto nieprzyjemny efekt falowania i sprawia, że podłoże, na którym śpimy, pozostaje nienaruszone nawet wtedy, gdy nasz partner rusza się lub wstaje z łóżka. Naturalną alternatywę stanowi model SleepMed Natura Hybrid Plus, w którym szkodliwe substancje chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami.

Mata kokosowa to dodatek, który na pewno będzie trafionym wyborem. Dobrze, aby nad tą opcją zastanowiły się osoby, które pragną podwyższyć stopień twardości swojego materaca. Sprawdzi się również u tych, którym zależy na tym, aby ich materac był odporny na eksploatację i służył im jak najdłużej.

wyrób
Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji
Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed
Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed
Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?
Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?
Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?