Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Regeneracja mięśni jest bardzo ważna. To proces, dzięki któremu możemy dojść do siebie po intensywnym wysiłku i naładować baterie. Aby regeneracja przyniosła oczekiwane efekty, powinniśmy stworzyć optymalne warunki do snu. Niezbędne będzie zaopatrzenie się w jakościowy i komfortowy materac. Sprawdź, jaki model SleepMed wybrać!

Regeneracja mięśni – kiedy jest istotna?

Regeneracja mięśni odgrywa kluczową rolę dla tych, którzy na co dzień uprawiają aktywność fizyczną lub są narażeni na duży wysiłek. Na skutek tego ich ciało jest narażone na różne nieprzyjemne dolegliwości – aby ich uniknąć, muszą zadbać o skuteczną regenerację. Jest to czas, który nasz organizm potrzebuje, aby dojść do siebie. Składają się na nią różne elementy. Bardzo dobry efekt przyniesie wykonanie ćwiczeń rozciągających, które zapobiegną powstawaniu zakwasów czy bólu. Efekt ten mogą przyspieszyć też masaże. Najprostszym sposobem na zregenerowanie się będzie jakościowy wypoczynek. Podczas snu w organizmie odbywa się wiele istotnych procesów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Odpoczynek zapewni nam chwilę wytchnienia, pomoże zredukować napięcie, a do tego poprawi nasze ogólne samopoczucie. Dzięki niemu będziemy mieli więcej energii do działania. Będziemy też mniej narażeni na złapanie urazów lub infekcji.

Do uzyskania głębokiego, jakościowego snu potrzebujemy dobrze dopasowanego podłoża. To materac w największym stopniu oddziałuje na poziom naszego komfortu. Dobierając nowy model, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Dla osób śpiących w pojedynkę polecane są materace o wielkości 80×200, 90×200, 100×200 lub 120×200. Do łóżek pojedynczych sprawdzą się modele o rozmiarze 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle istotny, ponieważ od tego zależy to, czy zapewnimy sobie niezbędną swobodę ruchów. Należy też uwzględnić stopień twardości materaca. Dla tych, którzy ważą nie więcej niż 60 kilogramów, zalecane są modele miękkie. W przypadku wagi wahającej się między 60 a 80 kilo, wybierzmy materac średniomiękki. Osoby, które ważą więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilogramów, będą zadowolone ze średniotwardego podłoża. Najwyższy stopień twardości wskazany jest tym, którzy ważą ponad 100 kilo.

W przypadku modeli SleepMed nie musimy obawiać się tego, że dobierzmy produkt o nieodpowiednich właściwościach. Zapewniają bowiem opcję regulacji twardości, dzięki której możemy dopasować podłoże według indywidualnych preferencji. W materacach z serii Standard i Hybrid umieszczono ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, by cieszyć się nowym stopniem twardości. W przypadku modeli z kolekcji Plus i Hybrid tę funkcję spełnia odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Może też posłużyć jako osobny materac nawierzchniowy. Dzięki tym elementom możemy uzyskać 4 lub 6 różnych twardości w jednym produkcie.

Właściwości termoelastyczne

Prawidłowa regeneracja mięśni to coś, czego nie należy bagatelizować. Po intensywnym wysiłku koniecznie musimy pozwolić sobie na odpoczynek, inaczej doprowadzimy do przetrenowania i przeciążenia organizmu. Komponenty wykorzystane w materacach SleepMed sprzyjają skutecznej regeneracji mięśni. Mowa tu o innowacyjnej piance termoelastycznej, która reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Tworzy to indywidualnie dopasowane podłoże, dzięki któremu możemy w pełni wypocząć. Między ciałem a materacem nie ma wolnego miejsca. Kręgosłup jest solidnie podparty, bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Dzięki temu kończyny mogą zostać odciążone. Powoduje to zredukowanie napięcia, które na co dzień gromadzi się w mięśniach. Właśnie dzięki temu możemy swobodnie się rozluźnić i zrelaksować, a skuteczna regeneracja organizmu jest jak najbardziej możliwa. Pianka ponadto wykazuje działanie przeciwbólowe, dzięki czemu może zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas dyskomfortu. Gwarantuje też przyjemne uczucie otulenia i wspaniałą miękkość, które podwyższają poziom komfortu.

Właściwości ortopedyczne

Jeśli intensywnie trenujemy, jesteśmy bardziej narażeni na różnego rodzaju urazy czy nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, aby niwelować ich ryzyko. Pomogą w tym właściwości ortopedyczne materacy SleepMed. Dzięki temu działaniu zapobiegają pogłębianiu się i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa. Nie musimy się obawiać, że nieodpowiednie podłoże snu stanie się przyczyną problemów z kręgosłupem, które mogłyby przeszkodzić nam w codziennym funkcjonowaniu. Komponenty zastosowane w modelach odpowiadają ponadto za łagodzenie bólu pleców i karku. Jeśli po treningu będziemy czuli się obolali, wypoczynek pomoże nam zredukować to uczucie. Ze względu na to materac wyróżnia się też właściwościami rehabilitacyjnymi.

Sprężyny typu Multi

Jeśli prowadzimy aktywny styl życia, pragniemy zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości do zera. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to źle dobrany materac często jest przyczyną różnych nieprzyjemności, związanych szczególnie z kręgosłupem. Nieodpowiednie podłoże snu może doprowadzić nawet do powstania poważnych schorzeń. W przypadku modeli SleepMed nie musimy się tego obawiać. Zastosowanie 7 stref komfortu w sprężynach typu Multi powoduje, że każda z kluczowych części ciała ma zagwarantowane optymalne podparcie. Powierzchnia dzieli się na strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Te partie, które się głębiej zapadają, są też mocniej podpierane. Każda ze stref ma trochę inny stopień twardości. Sprężyny odpowiadają ponadto za zapewnienie anatomicznego wsparcia. Gwarantują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Wyróżniają się też znakomitą elastycznością punktową.

Jeśli zależy nam na skutecznej regeneracji mięśni, musimy zadbać o optymalne warunki do wypoczynku. W komfortowej, przytulnej przestrzeni będzie nam o wiele łatwiej się zrelaksować i odprężyć. Przydatnym elementem będzie materac SleepMed, którego cenne właściwości z pewnością umożliwią nam spokojny i jakościowy sen.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji
Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed
Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?
Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?
Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?
Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?