Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Jeśli chcemy mieć pewność, że skutecznie wypoczniemy, powinniśmy poświęcić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego materaca. Wtedy zapewnimy sobie komfortowe i wygodne podłoże snu. Pomoże nam w tym przetestowanie modelu przed jego użyciem. Sprawdź, jak zrobić to prawidłowo!

Testowanie materaca SleepMed – dlaczego warto?

Materac to zakup, który dokonujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Kiedy już przychodzi moment zakupu nowego modelu, powinniśmy upewnić się, że będzie to odpowiedni dla nas produkt. Możemy to zrobić, testując go przed zakupem. Wiele salonów materacy oferuje tę możliwość, dlatego koniecznie z niej skorzystajmy. Sprawdzając działanie i właściwości materaca, przekonamy się, co jest dla nas istotne, jeśli chodzi o powierzchnię snu. Co najważniejsze, to najprostszy sposób na to, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na nieodpowiednim podłożu. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że odczujemy ból pleców, karku czy też napięcie mięśni. Będziemy mogli również sprawdzić, czy materac zapewnia nam optymalną swobodę ruchów i możliwość znalezienia wygodnej pozycji snu. Ze względu na to zyskamy pewność jakościowego i spokojnego wypoczynku.

Jak prawidłowo przetestować materac? Należy pamiętać, aby sprawdzić różne modele – nawet te, które na pierwszy rzut oka nie były dla nas. Aby ocenić komfort podłoża, musimy położyć się na materacu. Samo siedzenie nie wystarczy, ponieważ wtedy ciężar ciała zupełnie inaczej rozkłada się na modelu. Kiedy już się położymy, zostańmy w takiej pozycji nie krócej niż 10 minut. Dopiero po takim czasie będziemy mogli ocenić podłoże. Dobrze, aby na testowanie materacy ubrać wygodne ubrania, podobne do tych, które ubieramy, gdy idziemy spać. To pomoże nam poczuć się swobodniej i łatwiej będzie nam się zrelaksować. Jeśli dzielimy łóżko z partnerem, na testowanie również powinniśmy wybrać się w dwójkę, aby sprawdzić, jaka przestrzeń snu będzie dla nas optymalna. W momencie, w którym męczą nas wątpliwości albo mamy jakieś pytania co do produktów, koniecznie porozmawiajmy z którymś z pracowników. Oni chętnie doradzą nam w wyborze i podzielą się swoją wiedzą. Sprzedawca powinien też dostarczyć niezbędne informacje na temat wypełnienia, gęstości pianek czy gwarancji. Zwróćmy ponadto uwagę na to, aby nie decydować się na przetestowanie wszystkich modeli w sklepie – to może przyczynić się do silnego zmęczenia, które nie pomoże nam w zakupie. Postawmy na kilka modeli, wyróżniających się najbardziej interesującymi nas właściwościami.

Jak dobrać materac SleepMed?

Testowanie materaca przed jego zakupem może okazać się bardzo pomocne. Kluczowym elementem będzie też zapoznanie się z jego cechami, jak na przykład rozmiar czy stopień twardości. W przypadku wielkości modelu powinniśmy wiedzieć, że dla łóżka pojedynczego optymalny rozmiar to 80×200, 90×200, 100×200 lub 120×200. Jeśli korzystamy z materaca dwuosobowego, wówczas musi mieć wielkość 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Wtedy możemy liczyć na optymalną przestrzeń, która zapewni swobodę ruchów. Stopień twardości zależy za to od naszej wagi. Jeśli ważymy mniej niż 60 kilogramów, postawmy na model miękki. W przypadku, w którym nasza waga waha się między 60 a 80 kilogramami, wybierzmy materac średniomiękki. Średni stopień twardości sprawdzi się u tych, którzy ważą więcej niż 80, ale mniej niż 100 kilo. Dla osób, których waga przekracza 100 kilogramów, odpowiednie będzie podłoże o najwyższym stopniu twardości. Materace SleepMed oferują jednak opcję regulacji twardości, która pozwala na dopasowanie podłoża według indywidualnych preferencji. W produktach z serii Plus i Hybrid Plus zastosowano odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który można przepiąć na drugą stronę, aby uzyskać powierzchnię o nowych właściwościach. W modelach z kolekcji Standard i Hybrid wykorzystano za to ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Można ją wyjąć i umieścić w preferowanym przez nas miejscu. W ten sposób zyskujemy 4 lub nawet 6 różnych twardości w jednym modelu.

Jakie wypełnienie materaca SleepMed?

Jeśli kupujemy nowy materac, czynnik, na który musimy zwrócić szczególną uwagę, to jego wypełnienie. Od niego bowiem zależy to, jakimi właściwościami będzie się wyróżniał. Model SleepMed Comfort posiada wypełnienie piankowe, składające się z pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz termoelastycznej VitaRest®. We wkładzie zastosowano dwie warstwy pianki termoelastycznej, co dodatkowo pozwala na dobór preferowanej przez nas twardości. Sama pianka wpływa również na trwałość podłoża i redukuje ryzyko powstawania odkształceń. Wykorzystano w niej innowacyjną technologię Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Niweluje ryzyko gromadzenia się bakterii, roztoczy i innych szkodliwych drobnoustrojów, a do tego zapewnia świetną cyrkulację powietrza i skutecznie odprowadza wilgoć. Pianka termoelastyczna odpowiada za idealne dopasowanie podłoża do ciała – wykorzystuje bowiem technologię termoelastyczną, która dostosowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Oprócz tego niweluje napięcie w mięśniach i sprzyja pełnej regeneracji organizmu. Dzięki zastosowaniu tego komponentu możemy być pewni, że skutecznie wypoczniemy.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być również materace hybrydowe SleepMed. W modelu SleepMed Hybrid Premium połączono dwa rodzaje wypełnienia – piankowe i sprężynowe. Dzięki temu materac zyskuje uniwersalne, wszechstronne zastosowanie, które sprawdzi się nawet w przypadku użytkowników o bardzo wysokich wymaganiach. We wkładzie znajdują się aż 3 rodzaje pianki – innowacyjna Flexifoam, wysokoelastyczna VPPHR oraz termoelastyczna VitaRest®. Oprócz tego zastosowano nowoczesne sprężyny typu Multi, które dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia od standardowych sprężyn. Wpływają też na zachowanie znakomitej elastyczności punktowej, która oddziałuje na poziom sprężystości, a także powoduje, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk.

Testowanie materaca daje nam pewność, że produkt, który zakupimy, będzie komfortowy i odpowiednio do nas dopasowany. Unikniemy ryzyka nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze snem na źle wybranym podłożu. Warto też poświęcić czas na dobór prawidłowego stopnia twardości, rozmiaru czy rodzaju wypełnienia.

wyrób
Materace SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji
Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed
Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed
Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?
Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?
Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?