Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Niestety dzisiejszy tryb życia, który wiąże się z nieustannym pośpiechem i dużym narażaniem organizmu na przemęczenie, skutkuje szeregiem problemów zdrowotnych. Te z kolei wymagają podjęcia odpowiednich środków, aby zachować dobre samopoczucie na co dzień. Jednym z nich są niewątpliwie materace SleepMed, które cieszą się nie tylko doskonałą wygodą, ale także właściwościami rehabilitacyjnymi. W tym artykule dowiesz się, jak zastosowanie wysokiej jakości materaca może przełożyć się na lepszą kondycję oraz zdrowie!

Wsparcie dla kręgosłupa

Jednym z kluczowych aspektów rehabilitacji jest odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Nie inaczej jest w przypadku materacy SleepMed, które dbają o to, aby nasze plecy były właściwie podparte w czasie snu, co może pomóc złagodzić dolegliwości bólowe i zapobiec pogłębianiu się dysfunkcji. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnych materiałów o wysokim poziomie sprężystości i elastyczności. Dużą rolę odgrywa tutaj pianka termoelastyczna VitaRest, która dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, pozwalając na zachowanie jego kształtu litery “S”. Pianka uplastycznia się bowiem pod wpływem ciepła ciała użytkownika i dzięki temu jest w stanie dokładnie przylegać do naszej anatomicznej budowy. W ten sposób odczuwamy wysoki poziom komfortu, a nasza sylwetka otrzymuje stabilne wsparcie. Pianka termoelastyczna posiada również właściwości przeciwodleżynowe, co oznacza, że nie blokuje sprawnego przepływu krwi w kanałach żylnych. Nie odczuwamy dokuczliwego drętwienia nóg, które rano mogłoby się przełożyć na ból i większy dyskomfort. Dzięki temu tkanki pozostają lepiej dotlenione, a ryzyko pogłębienia się dysfunkcji kręgosłupa czy innych stawów znacznie się zmniejsza. Za tę doskonałą właściwość odpowiedzialne są także sprężyny kieszeniowe w materacach hybrydowych SleepMed. Podobnie jak pianka dopasowują się do naturalnej krzywizny ciała, redukując punkty nacisku i gwarantując optymalny komfort wypoczynku, co z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie na co dzień.

Zaawansowane technologie dla zdrowego wypoczynku

Właściwości rehabilitacyjne materacy SleepMed są również zasługą wielu zaawansowanych technologii, którymi nie mogą się pochwalić inni producenci. Przede wszystkim należy tutaj wyróżnić technologię Airforce, która polega na usprawnieniu przepływu powietrza przez wnętrze materaca. W jej ramach wykonuje się specjalne nacięcia warstw wypełnienia podłoża tworzące finalnie kratkę wentylacyjną maksymalizująca obieg powietrza. Nacięcia mają miejsce zarówno w pionie, jak i poziomie, dzięki czemu wilgoć jest skutecznie odprowadzana, a nasz sen pozostaje czysty i świeży. Oznacza to także, iż ciepło nie gromadzi się we wnętrzu materaca, a my możemy cały czas odczuwać przyjemną, chłodną powierzchnię wypoczynkową. Zwiększona oddychalność wypełnienia materaca SleepMed przekłada się też na brak możliwości gromadzenia się zanieczyszczeń, a w szczególności alergenów. Rehabilitacyjne produkty SleepMed są zatem zalecane alergikom, którzy chcą podwyższyć jakość swojego snu.

Innym przykładem innowacyjnej technologii są pianki naturalne stosowane w materacach SleepMed z kolekcji Natura. Są to całkowicie przyjazne zdrowiu, jak i środowisku komponenty, które nie posiadają szkodliwych związków chemicznych. Dla przykładu wysokoelastyczna pianka Naturalis stawia na olejek rycynowy o doskonałych właściwościach higienicznych. Działa on przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających rutynowej rehabilitacji. Co więcej, pianka Naturalis posiada otwartą strukturę, która umożliwia swobodny obieg powietrza w wypełnieniu materaca. Może też pochwalić się certyfikatem Nordic Swan Ecolabel wskazującym na wysokie standardy produkcji oparte na zrównoważonym rozwoju.

Higiena i hipoalergiczność

Zdążyliśmy już udowodnić, że materace SleepMed charakteryzują się wysokim poziomem higieny i hipoalergiczności. Świetnym tego przykładem jest chociażby wcześniej wspomniana technologia Airforce czy pianka Naturalis. Obie te technologie możemy spotkać w materacu SleepMed Natura Plus, który pozwala zachować czyste warunki wypoczynku. Jednocześnie dba o to, aby nasze ciało było właściwie wsparte, zwłaszcza kręgosłup najbardziej narażony na dolegliwości bólowe w wyniku dużego nacisku podłoża czy nadmiernego zapadania się sylwetki. Gwarancją higieny jest także model SleepMed Supreme Plus. Poza technologią Airforce charakteryzuje się odpowiednią budową zapewniającą właściwą cyrkulację powietrza. Tym samym wilgoć zostaje skutecznie odprowadzana, a wypełnienie materaca nie jest wystawiane na ryzyko zanieczyszczenia przez kurz, roztocza, pot czy martwy naskórek. Podobnymi właściwościami cechuje się sam pokrowiec materaca. Jest on przewiewny oraz przyjazny dla skóry, nawet najbardziej wrażliwej. Ponadto pokrowiec jest zdejmowalny, a to oznacza, że śmiało możemy wyprać go w pralce, jeszcze lepiej dbając o czyste warunki swojego snu. To czyni materac doskonałym produktem dla osób z alergiami, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

SleepMed oferuje różnorodność modeli, które charakteryzują się zdolnością dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak poza doskonałymi technologiami, właściwościami hipoalergicznymi i wsparciem dla kręgosłupa, należy też zwrócić uwagę na możliwość regulacji twardości. Dzięki ruchomym warstwom wypełnienia materaca możemy dowolnie zmieniać ich układ, decydując się na większą twardość podłoża lub bardziej miękką i elastyczną powierzchnię. W przypadku materaca SleepMed Comfort sekwencja warstw beżowa-zielona-biała zapewnia optymalne dopasowanie do anatomicznej budowy ciała. Natomiast układ biała-zielona-beżowa cechuje się podwyższoną twardością i gwarantuje jeszcze wyższy poziom podparcia punktowego, co może być istotne dla osób ze schorzeniami stawów i mięśni. Tego typu rozwiązanie jest także dedykowane cięższym użytkownikom, którzy wymagają stabilizacji ciała w czasie snu.

Materac SleepMed to nie tylko komfortowy dodatek do sypialni, ale również skuteczne narzędzie wspomagające rehabilitację. Dzięki zaawansowanej technologii, wsparciu ortopedycznemu i możliwości personalizacji SleepMed pomaga w walce z bólem, poprawia krążenie i wspiera zdrowie kręgosłupa. Dla wielu osób, które zmagają się z problemami zdrowotnymi, inwestycja w wysokiej jakości materac SleepMed może być kluczowym krokiem w kierunku lepszego samopoczucia fizycznego.

wyrób

Materace SleepMed Comfort, Supreme Plus, Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed
Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed
Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?
Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?
Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?
Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?