Dom

Certyfikaty i atesty, czyli gwarancja jakości i skuteczności materacy SleepMed

Materac musi wyróżniać się wysoką jakością i solidnym wykonaniem, ponieważ odpowiada za nasz wypoczynek. Jeśli chcemy mieć pewność, że spełni nasze oczekiwania, zainwestujmy w model posiadający certyfikat potwierdzający jego właściwości. Sprawdź, jakie certyfikaty zawierają materace SleepMed!

Certyfikat jakości AEH

Materace SleepMed wyróżniają się najwyższą jakością. Potwierdza to przyznanie im Certyfikatu Jakości AEH. Aby go otrzymać, modele musiały przejść szereg testów. Przeprowadzono je w Laboratorium Sleep-Lab, które słynie z nowatorskiego podejścia. Współpracowano ze Szwajcarskim Instytutem Jakości AEH, który zrzesza specjalistów z dziedziny zdrowia i bezpiecznego wypoczynku, takich jak na przykład lekarze, fizjoterapeuci czy ergonomiści. Instytut powstał w 1966 roku i od tego czasu zajmuje się przeprowadzaniem badań, dlatego jego pracownicy posiadają bogate doświadczenie i dużą wiedzę. Aby materac mógł otrzymać taki certyfikat, musi zostać przebadany pod kątem czterech kategorii – ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.

Ergonomia

Ergonomia to jeden z najistotniejszych czynników w materacu. Odpowiada bowiem za stopień dopasowania powierzchni do ciała użytkownika. Gwarantuje solidne podparcie i umożliwia optymalne ułożenie kręgosłupa na całej jego długości. Wpływa również na zredukowanie punktów nacisku i zmniejszenie napięcia nagromadzonego w mięśniach. Właśnie to przyczynia się do uzyskania skutecznej regeneracji organizmu. Dzięki odpowiedniemu poziomowi ergonomii rano budzimy się wypoczęci i pełni energii, a do tego nie doskwierają nam żadne nieprzyjemne dolegliwości. Za ten czynnik w materacach SleepMed odpowiedzialna jest między innymi pianka termoelastyczna. Charakteryzuje się ona wyjątkową technologią, za sprawą której podłoże dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, którą wytwarzamy. Dzięki temu gwarantuje solidne, indywidualne podparcie sylwetki. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, co umożliwia odciążenie kończyn. Pianka ponadto redukuje dyskomfort i ból, a do tego zapewnia przyjemne uczucie otulenia, które umożliwia jeszcze przyjemniejszy wypoczynek.

Przydatnym elementem jest również elastyczność punktowa. Dzięki niej również możemy zadbać o optymalne podłoże snu. Oddziałuje ona na poziom sprężystości materaca, a do tego minimalizuje nieprzyjemny efekt falowania. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że kiedy nasz partner będzie się podnosić lub zmieniać pozycję snu, to wywoła drgania, które mogłyby wybudzić nas ze snu. W ten sposób powierzchnia, na której śpimy, pozostaje nienaruszona. Elastyczność punktowa przyczynia się również do zachowania ortopedycznego wsparcia dla całego ciała.

Higiena

Na jakościowy wypoczynek składa się nie tylko komfort i wygoda, ale i poziom higieny snu. To istotny czynnik, który bezpośrednio wpływa na to, jak bardzo możemy się odprężyć. Jest to gwarancja świeżości i czystości w trakcie snu, która jest zapewniana przez sprawdzone rozwiązania, które oferują wysoką ochronę przed bakteriami, roztoczami, kurzem i innymi drobnoustrojami. Niwelują również brzydki zapach. Materace SleepMed gwarantują ten efekt między innymi ze względu na zastosowanie bardzo dobrych właściwości antyalergicznych. W tworzeniu modelu wykorzystano takie komponenty, które nie przyciągają alergenów i nie wywołują podrażnień. Dzięki temu mogą być swobodnie używane przez tych, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi. Możemy też liczyć na optymalną wentylację, która odpowiada za przyjemne uczucie orzeźwienia. Dla tych, którzy chcą maksymalnie zredukować ryzyko gromadzenia się szkodliwych drobnoustrojów, idealny będzie pokrowiec Probiotex dołączany do modeli z serii Plus i Hybrid Plus. Wyróżnia się on niezwykłą technologią aktywnych probiotyków, która zmniejsza ilość alergenów na powierzchni materaca o 93,7%. W ten sposób możemy cieszyć się zdrowym i bezpiecznym wypoczynkiem.

Klimat

Klimat to kolejny czynnik badany podczas przyznawania Certyfikatu jakości AEH. Jest to właściwość związana z prawidłowym przepływem powietrza wewnątrz materaca. Odpowiada również za optymalną regulację poziomu wilgotności i temperatury ciała. Są to elementy, które bezpośrednio oddziałują na nasz komfort. Klimat to bardzo ważny parametr, ponieważ to dzięki niemu możemy zmniejszyć ryzyko nadmiernego pocenia się i przegrzania. Sprzyja to zachowaniu wysokiego poziomu higieny snu, ponieważ nie doprowadza do gromadzenia się wilgoci, która z kolei mogłaby przyczynić się do wytworzenia się pleśni i grzybów. W materacach SleepMed za to działanie odpowiedzialna jest innowacyjna technologia Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Umożliwia to powstanie otwartych komór, przez które może uciec nadmiar ciepła i wilgoci. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Skuteczna wentylacja i przewiewność powodują, że skóra może swobodnie oddychać, a w materacu nie rozwijają się żadne szkodliwe drobnoustroje. Do zachowania stałej temperatury ciała przyczynia się ponadto pianka termoelastyczna, która wykazuje właściwości termoregulacyjne.

Trwałość

Trwałość to kluczowy aspekt materaca. W końcu gdy już kupujemy nowy model, pragniemy, aby służył nam jak najdłużej. Trwałość wyraża się poprzez odporność na nacisk, odkształcenia, oddziaływanie wilgoci i zmieniającą się temperaturę. Jej odpowiedni poziom pozwala na cieszenie się właściwościami materaca przez co najmniej 10 lat. Wykorzystanie takich elementów jak na przykład sprężyny typu Multi czy pianka termoelastyczna VitaRest® wpływa na przedłużenie żywotności modelu. Dzięki temu nie powstają nieestetyczne wgniecenia, które mogłyby też stać się źródłem dyskomfortu.

Certyfikat jakości AEH to gwarancja cennych właściwości materaca. Możemy być pewni, że spełni on nasze oczekiwania pod kątem ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości. Zainwestowanie w taki model pozwoli nam cieszyć się nie tylko komfortowym, ale i zdrowym wypoczynkiem.

wyrób
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji
Dom

Materac SleepMed jako forma rehabilitacji

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed
Dom

Skuteczna regeneracja mięśni możliwa dzięki materacom SleepMed

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?
Dom

Mata kokosowa w materacach SleepMed – jaka jest jej funkcja?

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?
Dom

Testowanie materaca – dlaczego warto wypróbować materac SleepMed przed jego zakupem?

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?
Dom

Dla kogo materac ekologiczny SleepMed?

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?
Dom

Ochraniacze na materac – dlaczego są takie ważne?