Skutki źle dobranego materaca

Odpowiedni materac odgrywa naprawdę ważną rolę w naszym życiu. Ma wpływ na nasz komfort i jakość snu. Poznaj skutki źle dobranego materaca – jeśli niektóre z nich będą brzmiały znajomo, to znak, że czas zmienić materac.

Złe samopoczucie

Jeszcze dobrze nie wstaliśmy, a już czujemy się zmęczeni? Brak energii, kłopoty z koncentracją i rozdrażnienie może być skutkiem źle dobranego materaca. Spanie na nieodpowiedniej powierzchni utrudnia nam prawdziwy relaks, przez co nie jesteśmy w stanie odpocząć. Powoduje to złe samopoczucie, które ma wpływ na cały nasz dzień.

Niewysypianie się

Materac, który nie odpowiada naszym preferencjom, może nawet przyczynić się do pojawienia się u nas zaburzeń snu. Śpiąc na niewygodnym podłożu, ciągle przewracamy się z boku na bok, nie umiemy się zrelaksować i często się przebudzamy. Nie jest łatwo wypocząć w takich okolicznościach.

Ból kręgosłupa

Kręgosłup jest największą ofiarą nieodpowiedniego materaca. Kiedy wybrany przez nas model jest zbyt miękki, uniemożliwia nam to odciążenie ciała. Nasze mięśnie nawet w ciągu nocy są napięte, a my budzimy się, odczuwając wielki dyskomfort. Zbyt twardy materac to zaś gwarancja bólu pleców, a nawet ryzyko narażenia się na wady kręgosłupa.

Jak dobrze wybrać materac?

Możliwość komfortowego snu powinna być oczywistością, a nie przywilejem. Wybierzmy dla siebie materac, który w pełni będzie odpowiadał naszym preferencjom i potrzebom, a zagwarantujemy sobie wygodę i okazję do relaksu. Jeśli zmagamy się z bólem kręgosłupa, powinniśmy zdecydować się na materac o twardszej powierzchni. Dostępne są również modele o właściwościach ortopedycznych.

Warto zastanowić się również nad rodzajem wypełnienia. Piankowe materace cechują się dużą elastycznością, a do tego często są termoelastyczne, czyli dopasują się do naszej temperatury. Materace sprężynowe zapewnią nam stabilne podparcie, a do tego będą reagować na nacisk naszego ciała.

Możliwości jest wiele. Niezwykle ważne jest to, byśmy wybrali model odpowiedni dla nas. Poświęćmy zakupowi materaca więcej czasu, dowiedzmy się o różnych rodzajach i funkcjach. Możemy również samodzielnie wybrać się do salonu materacy, aby na własne oczy zobaczyć interesujące nas modele. W ten sposób zyskamy pewność, że nasz wybór będzie odpowiedni!

Zobacz też

Zdrowy sen – jak wpływają na niego unikalne produkty od SleepMed?
Dom

Zdrowy sen – jak wpływają na niego unikalne produkty od SleepMed?

Zmysłowe doznania w sypialni z Hilding Curem

Zmysłowe doznania w sypialni z Hilding Curem

Jaki materac dla dziecka?

Jaki materac dla dziecka?

Jaki materac dla osób leżących?

Jaki materac dla osób leżących?